Merítko v efektivite prepravy

S motormi PACCAR s viacerými krivkami krútiaceho momentu, prevodovkami TraXon najnovšej generácie a optimalizovaným riadením je DAF XF doslova stavaný na maximálne efektívnu prepravu. Vďaka ultramodernému dizajnu exteriéru je to najatraktívnejšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu, ktoré možno stretnúť na cestách. A vďaka priestrannému a luxusnému interiéru je radosť v ňom jazdiť.

 • Najnižšia spotreba paliva v odvetví Najnižšia spotreba paliva v odvetví
 • Vysoké užitočné zaťaženie Vysoké užitočné zaťaženie
 • Prvotriedne možnosti úpravy karosérie Prvotriedne možnosti úpravy karosérie
 • DAF Connect - systém pre správu vozového parku DAF Connect - systém pre správu vozového parku

DAF Transport Efficiency prináša čistú dokonalosť

DAF XF dosahuje najlepšiu spotrebu paliva v odvetví. Vyšší krútiaci moment a nižšie prevádzkové otáčky motora, nové, vysoko efektívne zadne nápravy, moderné elektronické systémy a aerodynamické vylepšenia prinášajú zníženie spotreby paliva až o 7 % pri dlhých trasách. To znamená úspory tisícov eur!


 

7

% nižšia spotreba paliva

Additional payload

100

kg dodatočné užitočné
zaťaženie

 
Ďalšie informácieNajnižšia spotreba paliva v odvetví


 • Inovácie motorov PACCAR MX-11 a MX-13
 • Najnovšia generácia automatizovaných prevodoviek TraXon
 • Vysoko efektívne zadné nápravy s rýchlejšími stálými prevodmi
 • Aerodynamické optimalizácie
 • Pokročilé softvérové funkcie hnacieho systému

Vyšší krútiaci moment a nižšie prevádzkové otáčky motora, nové, vysoko efektívne zadne nápravy, moderné elektronické systémy a aerodynamické vylepšenia prinášajú zníženie spotreby paliva až o 7 % pri dlhých trasách. To znamená úspory tisícov eur!

Vyššie užitočné zaťaženie


 • Nový vysoko účinný, no napriek tomu mimoriadne kompaktný systém následnej úpravy emisií (EAS) šetrí 50 kg hmotnosti
 • Prepracované motory a optimalizácia podvozka prispievajú k ďalšiemu zníženiu hmotnosti.

V závislosti od konfigurácie náprav dokážu tieto funkcie znížiť hmotnosť vozidla až o 100 kg. To umožňuje dosiahnuť vyššie užitočné zaťaženie, ktoré je mimoriadne dôležité v aplikáciách, pri ktorých záleží na každom kilograme.

Maximálna dostupnosť vozidla


DAF XF je povestný svojou vysokou spoľahlivosťou. Vďaka novej elektroinštalácii a elektronickým systémom, kedy všetka kabeláž a zapojenie boli zjednodušené, dosahuje DAF XF ešte vyššiu spoľahlivosť a flexibilitu. Oceníte to napríklad v prípade montáže prídavných zariadení. Výsledkom je maximálna dostupnosť vozidla a minimálne prevádzkové náklady.
 

Objavte DAF XF

 

DAF XF v detaile

Generic placeholder image

Štýlový exteriér

Vďaka svojim dizajnovým prvkom je model DAF XF najatraktívnejšie nákladné vozidlo na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.

Ďalšie informácie

Generic placeholder image

Atraktívny interiér

Model DAF XF stavia na vynikajúcich štandardoch v oblasti komfortu vodiča, ktorými sú nákladné vozidlá DAF známe po celom svete.

Ďalšie informácie

Generic placeholder image

Hnacia sústava

Najvyššia palivová efektívnosť v odvetví je výsledkom dokonale integrovanej hnacej sústavy, ktorá využíva najlepšie motory, prevodovky a zadné nápravy vo svojej triede.

Ďalšie informácie

Generic placeholder image

Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

Ďalšie informácie